يکشنبه 5 اسفند 1397 - 2019 فوريه 24 - 19 جمادي الثاني 1440
Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 48890

شهید خلیلی شهید راه عفاف دختران این سرزمین شد

امید است پیام خون شهید خلیلی به دخترانی که ظاهرشان را نمی پوشانند و قصد خود نمایی دارند این باشد که خواهری خود را در مراقبت بیشتر از ظاهر خود اثبات کنند. شهید خلیلی جزء شهدای خالص و خیل عظیم شهدایی است که فهمیدند چرا جان خود را فدا می کنند.


امر به معروف  و نهی از منکر به تعبیر امروزی در حکم همان مهندسی ناظر است که در هر عمارت وبنایی نسبت به استحکامات و چهار چوب اعمال می شود و اگر وجود نداشته باشد باعث سستی بنا و ریزش می گردد.

امر به معروف یک نهاد بالنده وموثری است که تنها مختص جامعه اسلامی نیست و باید درهر جامعه ای که هنجارهایی دارد و شایستگی ها و ظرفیت هایی را به دست آورده وجود داشته باشد و اساسا امر به معروف و نهی از منکر جلوگیری از هدر رفتن توانایی ها و سرمایه ها در هر جامعه ای است.

 اوامر و نواهی که باید رعایت شوند ریشه الهی دارند و کسانی خیرامت می شوند که جامعه را نسبت به هنجار شکنی ها، بی موالاتی ها و گرایش های باطل هشدار دهند تا موجب هزینه های نابجا در جامعه نشود.

تشبیهات عجیبی در این زمینه در روایات بیان شده است و گویا امر به معروف و aنهی از منکر دریاست و دیگر واجبات در مقایسه با آن مثل کف روی آب می ماند.

کسانی که امر به معروف و نهی از منکر می کنند وارد حیطه تمناها، حوسها،زیاده خواهی ها وحتی نقشه های شوم دیگران می شوند وکسانی که این ماموریت الهی را به دوش می گیرند حتما باید هزینه هایی را بپردازند.

البته خداوند آنان را دعوت به صبر و شکیبایی می کند و آمران به معروف و ناهیان از منکر جزء بندگان شایسته و بر گزیده خداوند هستند.

علت سرزنش آمران به معروف و ناهیان از منکر توسط برخی را دلایلی همچون از دست دادن روحیه جهادی و سلحشوری، اصالت پیدا کردن مسائل حاشیه ایی، محافظه کارشدن، توجه به هنجارهای جهانی وبین المللی و همچنین اصالت دادن به نظام بین الملل است.

علت ملامت و سرزنش عاملان امر به معروف و نهی از منکر را ناشی از دو خاستگاه است: نخست جهل و نداستن، دوم ترسو بودن و وحشت زده شدن.

 امید است پیام خون شهید خلیلی به دخترانی که ظاهرشان را نمی پوشانند و قصد خود نمایی دارند این باشد که خواهری خود را در مراقبت بیشتر از ظاهر خود اثبات کنند.

 شهید خلیلی جزء شهدای خالص و خیل عظیم شهدایی است که فهمیدند چرا جان خود را فدا می کنند.

 شهید خلیلی شهید راه عفاف دختران این سرزمین شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :
دعای فرج